BİZDEN HABERLER

Şanlıurfa Oto Kiralama

Şanlıurfa Oto Kiralama

Özel ulaşım, organizasyonlar ve çeşitli ulaşım amaçları dahilinde kiralayabileceğiniz araçlar hakkında bilmeniz gereken pek çok detay var. Aracın güvenilir olduğundan emin olmalısınız. Bu nedenle anlaşma yaptığınız Şanlıurfa rent a car firmasının da güvenilir olması önemlidir.

 

İhtiyacınıza göre kiralama işlemini 1 yada bir kaç günlük olarak yapabilirsiniz. Bir kaç günlük olarak gerçekleştirilen kiralama işlemi çoğu zaman daha avantajlı ve ekonomik olmaktadır. Özellikle de kurumsal müşteriler açısından değerlendirme yapacak olursak, kurumsal müşteriler daha çok filo olarak kiralama işlemini gerçekleştirmektedir ve bu şekilde daha uygun fiyatlı olmaktadır ancak bu yine de tercih edilen firmaya göre değişkenlik göstermektedir.

 

Araç kiralama sürecinde üzerinde durulması gereken başlıca konuların başında da sözleşme gelmektedir. Araç kiralama sözleşmesinde yer alan bazı şart ve hükümler, hem ilgili yasalara göre belirlenmiş hem de hizmeti sağlayan araç firmasının özel olarak eklediği şartlar olmaktadır. Dolayısıyla bir firma ile anlaşma sağladığınızda, sözleşmede yer alan tüm maddeleri de kabul etmiş oluyorsunuz.

 

Araç Kiralama Sözleşmesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Kiralama sözleşmesinde, hangi koşulları sağlayarak aracı kiraladığınız, aracın herhangi bir şekilde zarar görmesi durumunda da hangi yükümlülükleri kabul ettiğiniz gibi önemli detaylar bulunmaktadır. Güvenilir bir Urfa araç kiralama şirketi ile sözleşme hakkında görüşme sağladığınızda, sizlere önemli ayrıntıları belirtmesi gerekmektedir. Sizlere önemli ayrıntıları belirtmeyen, es geçen ve güvenilirliği konusunda da şüphe ettiğiniz firmalar ile çalışmanızı önermiyoruz. Nitekim sözleşme, kiralama sürecinin en önemli aşamalarından birisidir.

 

Araba kiralama sözleşmesinde üzerinde durmanız gereken belli başlı kriterleri aşağıdaki gibi sıralandırabiliriz;

 

●Sözleşmede aracı kullanımınız ile ilgili sınırlandırmalar var mı bakınız.

●Bir kaza durumunda, söz konusu kaza ile ilgili olan maddi kayıplardan nasıl, ne şekilde ve ne derece sorumlu olduğunuzu görünüz.

●Aracın hangi donanımlarından sorumlu olduğunuzu görünüz.

●Aracı kiralamak için hangi şartların gerekli olduğuna bakınız ve firmanın sizden istediği şartlar ile mukayese ediniz.

●Araç ile ilgili tüm sorumluluklarınızı mutlaka okuyunuz ve araç kullanımı sürecinde göz önünde bulundurunuz.

 

Tüm bu hususlara ek olarak, kiralayacağınız araç ile ilgili olarak da üzerinde durulması gereken belli başlı kriterlerden söz edebiliriz.

 

Araç İle İlgili Olarak, Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Araba kiralarken sözleşmede yazan kural, sorumluluklar önemlidir. Tüm bunlara ek olarak bir  Urfa araba kiralama firmasıyla anlaşırken aracın durumu hakkında da bilmeniz gereken ayrıntılar söz konusudur.

 

Bu ayrıntıları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

 

●Aracın sigorta durumu

●Aracın teknik bakımının yapılmış olması

●Aracın en az 3 yıllık olması

●Kasko durumu

●Güvenlik ekipmanları

●Sağlık malzemeleri olması

 

Sizlere Urfa Oto Kiralama hizmetini mevcut şartlarda en kolay bir şekilde sağlamaktayız. Firmamız sizlere güvenilir hizmet vermeyi amaç edinmiş ve sizlere araç kiralama konusunda çözüm üretmeye hazırdır.


Haber Tarihi: 02-2017